HomePortalПрашања/ОдговориБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Мариана Еспосито и Пабло Мартинез во кампања против загадување!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Sisina
Администратор
Администратор
avatar

Female
Број на мислења : 54
Age : 21
Registration date : 2009-05-02

ПишувањеПредмет: Мариана Еспосито и Пабло Мартинез во кампања против загадување!   Пет Jул 03, 2009 12:41 pm

Овие два актери од Ангели, пред некое време имаа говор на сцена, во склоп на кампањата на една добротворна организација, од Аргентина. Кампањата била со цел, да се зголеми свеста кај луѓето, за тоа колку е штетно загадувањето. Мото на кампањата е : "Limpieza mundo a lo largo de la vida" - ,,Чист свет - долг живот``.


_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://lali-esposito.forumexpress.org
 
Мариана Еспосито и Пабло Мартинез во кампања против загадување!
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Mariana Esposito :: Форум :: Новости-
Отиди до: